Як зробити посилання

Для створення посилання необхідно повідомити браузеру, що є посиланням, а також вказати адресу документа, на який слід зробити посилання. Обидві дії виконуються за допомогою тега <a>, Який має єдиний обов’язковий атрибут href. У якості значення використовується адреса документа (URL).
Адреса посилання може бути абсолютним і відносним. Абсолютні адреси працюють скрізь і всюди незалежно від імені сайту або веб-сторінки, де прописана посилання. Починаються вони з вказівки протоколу передачі даних.
Так, для веб-сторінок це зазвичай HTTP (HyperText Transfer Protocol, протокол передачі гіпертексту), відповідно, абсолютні посилання починаються з ключового слова http:// (Приклад 1).
Приклад 1. Використання абсолютних посилань

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<Title>Абсолютне посилання</title>
</head>
<body>
<p><a href="http://google.com.ua"> Пошукова система Google</a></p>
</body>
</html>

Приклади відносних адрес
/
/demo/ Ці два посилання називаються неповні і вказують веб-сервера завантажувати файл index.html (або default.html), який знаходиться в корені сайту або папці demo. Якщо файл index.html відсутній, браузер, як правило, показує список файлів, що знаходяться в даному каталозі.
/images/pic.gif Слеш перед адресою говорить про те, що адресація починається від кореня сайту. Посилання веде на малюнок pic.gif, який знаходиться в папці images. А та в свою чергу розміщена в корені сайту.
../help/me.html Дві точки перед ім’ям вказують браузеру перейти на рівень вище в списку каталогів сайту.
manual/info.html Якщо перед ім’ям папки немає ніяких додаткових символів, на зразок точок, то вона розміщена всередині поточного каталогу (приклад 2).
Приклад 2. Використання відносних посилань

<html>
  <head>
   <meta http-equiv = "Content-Type" content = "text / html; charset = utf-8">
   <title> Відносне посилання </ title>
  </head>
  <body>
   <p> <a href="images/xxx.jpg"> Подивіться на мою фотографію! </a> </ p>
   <p> <a href="tip.html"> Як зробити таке ж фото? </a> </ p>
  </body>
</html>

Іноді можна зустріти в адресі посилання шлях у вигляді ./file/doc.html. Точка зі слешем (символ /) означає, що відлік ведеться від поточної папки. Подібна запис надлишкова і її можна скоротити до file/doc.html.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: