№17. Самостійне підсумкове завдання


  1. Завершіть самостійно у файлі 5.HTML розклад занять на кожен день (скопіюйте уже готову інформацію), створіть посилання в середені сторінки від кожного дня.
  2. Із файлу 5.HTML зробіть 6 копій, дайте їм імена: 6.HTML, 7.HTML, …, 11.HTML, внесіть зміну в кожному файлі, щоб відображувався відповідний клас.
  3. Внесіть зміни у файл RASP.HTML, щоб були гіперпосилання від кожного класу до свого відповідного файлу.

  4. Розробіть Web-сторінки, які розповідають про ваш клас. На головній сторінці розмістіть розповідь про клас, класного керівника.
    Розповіді про учнів розмістіть на окремих Web-сторінках. Вкажіть посилання на сторінки учнів з головної Web-сторінки.
    Не забудьте розмістити посилання повернення на головний сторінку.

Рекомендації та поради:
Як підготувати хорошу Web-сторінку

  1. Слід звернути увагу на простоту і логічність розташування інформації на ваших сторінках. Один зі способів зробити інформацію більш легкою для сприйняття – залишити на сторінці достатньо вільного місця, що не містить ні тексту, ні малюнків. Сторінка, що містить багато інформації, тільки відлякає відвідувача.
  2. Постарайтеся представити інформацію у вигляді списків або таблиць так, щоб можна було досить легко знайти важливі відомості.
  3. Не розміщуйте одне зображення відразу за іншим. Спробуйте розподілити їх по документу, залишивши достатньо вільного простору.
  4. Інформація повинна розміщуватися частинами, легкими для сприйняття. Зверніть увагу на довжину абзаців. Якщо абзац занадто довгий, розбийте його на кілька невеликих абзаців.
  5. Якщо Web-сторінка має великий обсяг, то, можливо, вам слід вставити посилання, що дозволяють користувачеві швидко переміщатися між частинами одного документа. Іноді має сенс замість одного довгого документа підготувати одну сторінку, що містить перелік тем, кожну з яких розкрити на окремій Web-сторінці, і встановити посилання на відповідні Web-сторінки.
  6. Використання графіки може додатково залучити користувачів. Але необхідно пам’ятати про час завантаження вашої сторінки, що визначається кількістю та обсягом графічної інформації. Красива картинка не справить ніякого враження, якщо для того, щоб її побачити, доведеться довго чекати, поки вона завантажиться.

Тестування

Перед тим як виставляти свої Web-сторінки на сервер необхідно їх протестувати. Створені документи повинні пройти «локальну перевірку» в межах вашого жорсткого диска. При перевірці використовуйте різні браузери. Ви побачите відмінності, які можуть виявитися досить істотними.
У рамках тестування необхідно зробити наступне:

  1. Перевірити правопис. Виконайте автоматизовану перевірку правопису тексту (для цього можна використовувати Microsoft Word) або попросіть когось виконати коректуру.
  2. Перевірить навігацію. Переконайтеся, що на кожній сторінці присутні необхідні засоби навігації, всі посилання працюють правильно.
  3. Перевірити доступ до зовнішніх файлів. З’ясуйте, чи розміщені графічні, звукові або відеофайли там, де вони можуть бути знайдені і звідки їх можна завантажити (повинен бути правильно вказано шлях доступу). Для неграфічних браузерів потрібно задати підміняють текстові повідомлення.
  4. Перевірити, чи припустимо час завантаження.
  5. Здійснити перевірку ваших Web-сторінок сторонньою особою. Попросіть кого-небудь, хто не знайомий з вашими документами, пройти їх від початку до кінця. Іноді при цьому з’ясовуються такі факти, яких ви самі ні за що б не помітили.

НазадЗавдання 16 ЗмістПочаток


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: